Пограли в FIFA 21. Ще не next-gen, але все ще непогано


Дата:
Пограли в FIFA 21. Ще не next-gen, але все ще непогано
   

Пограли в FIFA 21. Ще не next-gen, але все ще непогано
Футбольне свято на тлі важкого року.

Гравці звикли, що жоден рік не може обійтися без чергової частини серії FIFA. Деякі сміються над частотою, з якою EA Sports робить нові ігри, однак продажу футбольного симулятора продовжують залишатися на високому рівні, а сумарна кількість проданих копій ще в 2018 році перевищила 280 млн. Про що говорити, якщо деякі купують собі консолі виключно заради FIFA. Однак у випадку з FIFA 21 розробники потрапили в незвичайну ситуацію через коронавируса, яка потенційно може дозволити їм показати себе з кращого боку. І судячи з кількох днях в бета-тесті, EA Sports йде правильною дорогою.

Пограли в FIFA 21. Ще не next-gen, але все ще непогано


Новий світ спорту
У 2020 році зі спортивним змаганнями довелося туго по вже зазначеної вище причини. Футбол не став винятком, а як найпопулярніший спорт у світі постраждав найсильніше. Кожен чемпіонат, нехай фанати і вболівали за різні команди, об'єднував людей в дусі футбольного свята. А 2020 й виявився позбавлений цих емоцій. Дивитися на важливі матчі з абсолютно порожніми трибунами - досить сумне видовище.

Пограли в FIFA 21. Ще не next-gen, але все ще непогано


Але віртуальний світ FIFA не може торкнутися ніяка епідемія. І тут у EA Sports з'явився шанс стати головними постачальниками почуття футбольного свята в 2020 році. Розробники можуть не просто відтворити реальність, а доповнити її матчами і подіями, які ми так і не побачили через карантинних обмежень. Адже напевно EA в курсі всього футбольного закулісся завдяки домовленостям з різними спортивними організаціями.

Тобто в якійсь мірі FIFA 21 вже приречена на успіх. Люди, позбавлені можливості побувати на справжньому футболі, спробують компенсувати відсутність позитивних емоцій вже віртуальними змаганнями. Адже нехай великі змагання вже почали проходити, колишніх натовпів на стадіонах немає через карантинних обмежень. Від розробників потрібно лише випустити по суті доповнену і поліпшену FIFA 20 з дещо оновленим списком команд і мінорними поліпшеннями. І навіть при таких обставинах футбольний симулятор напевно поб'є всі рекорди з продажу.

Велич великого футболу
Але в EA Sports працюють не настільки прості люди. Вже один список геймплейних нововведень натякає, наскільки велика робота була проведена над FIFA 21. А безпосередньо погравши в нову частину, всі сумніви розсіюються. Розробники як і раніше намагаються всіма силами просунути серію вперед, при цьому намагаючись не зламати те, що і так добре працювало.

У бета-версії на вибір були два основні режими: стандартний футбол з декількома видами чемпіонатів і вуличний VOLTA-футбол. З першим все зрозуміло навіть без додаткових пояснень. На поверхні перед нами стара-добра FIFA без будь-яких глобальних змін.

Наскільки це погано? Точно визначити поки можливості немає, адже EA Sports посилено приховує всі подробиці версії для консолей наступного покоління. Можливо, саме вона виведе серію на принципово новий рівень якості. А поки працюємо з тим, що маємо.

Пограли в FIFA 21. Ще не next-gen, але все ще непогано


У FIFA 21 спокійно може почати грати абсолютно будь-яка людина, навіть якщо до цього він жодного разу в житті не тримав геймпад в руках. Численні настройки допоможуть підібрати рівень комфорту від геймплея під себе, а сам ігровий процес відчувається практично на рефлекторному рівні. FIFA 21 можна назвати найдоброзичливішою частиною серії, адже в ній тепер можна налаштувати буквально кожен аспект матчу. А можливість відмотати час і переграти будь-який момент знадобиться при тренуванні. Втім, воно й логічно, адже чим доступніше гра, тим більше у неї потенційних гравців.


Нові фішки додадуть грі ще більше реалістичності.
Справжні зміни починаються на рівнях глибше. Наприклад, нова система колізії гравців при тісній боротьбі за м'яч дійсно дарує нові відчуття. А ще за весь час гри мені не зустрівся жоден з відомих багів, коли гравці проходять один через одного. Уже невелика, але перемога.

Також виділяється система контролю найближчих до керованого вами футболістові товаришів. Тобто навіть керуючи кимось конкретним, ви можете скорегувати рух команди в цілому. І це не просто корисне нововведення, а механіка, яка часто змінює весь хід гри. Тепер за рахунок позиціонування кількох гравців можна продумати відразу кілька потенційних тактик на кілька пасів вперед.

Пограли в FIFA 21. Ще не next-gen, але все ще непогано


Описати безпосередні зміни в механіці було б не дуже цікаво, адже вони досить точкові. Та й ми це вже зробили в попередньому матеріалі про FIFA 21. Однак в сумі вони спрямовані на те, щоб зробити позиціонування ключовим елементом кожного матчу. Випадкових голів і прикрих поразок в FIFA 21 стане менше, адже тепер гра цінує грамотні тактики і незвичайні стратегії. І ніякі хитрощі вже не допоможуть, якщо у вас, скажімо, погано вибудувана оборона.

Багато дрібних змін, які ви помітите тільки під мікроскопом.
Загалом, стандартний футбол в FIFA 21 не відрізняється від попередньої частини, але дарує помітно більш приємні емоції. Це неможливо описати словами, адже підвищений тактильний відгук від кожної дії вашої команди відчувається тільки особисто. Помітно, що EA слухає фанатів серії, тому багато нововведень засновані саме на відгуках гравців. І це правильний вектор розвитку, коли розробники в першу чергу прислухаються до своїх гравців.

Свобода вуличного футболу
З VOLTA-режимом справи йдуть протилежним чином, причому кардинально. Таке відчуття, ніби розробникам щодо нього дали повну творчу свободу. І вона помітна в усьому, починаючи від локацій і закінчуючи елементами одягу спортсменів.

Якщо в двох словах, то VOLTA - це вуличний футбол з усіма наслідками, що випливають. Цей режим вперше з'явився в FIFA 20 і відразу здобув пристойну популярність. Адже VOLTA не просто вніс різноманітність у звичну схему режимів FIFA. Він подарував ще й довгоочікувану свободу в усьому.

Пограли в FIFA 21. Ще не next-gen, але все ще непогано


У FIFA 21 ви спокійно зможете налаштувати зовнішній вигляд будь-якого футболіста вашої вуличної команди, а також придумати оригінальну назву для команди. Стадіони відрізняються між собою не тільки зовнішнім виглядом, але часом навіть правилами. Коли відскік м'яча від стінок не зупиняє матч, змушуєш себе перебудовуватися під нові умови. А вже місцева неонова арена так і зовсім ніби передрікає, як буде виглядати футбол в епоху кіберпанку.

Саме в цьому режимі проявляється багатство кастомізації, яке нині цінується в будь-який онлайнової гри. Кількість варіацій одягу для футболістів прямує до нескінченності. Через це матчі часом нагадують буйство фарб, а перший час доводиться запам'ятовувати, кого і будь-що ви одягли. Але так індивідуальність кожного гравця підкреслюється ще сильніше.

Пограли в FIFA 21. Ще не next-gen, але все ще непогано


Вже після декількох важких ігор ти починаєш запам'ятовувати, на що здатний кожен з твоїх підопічних. Сприймати їх як особистостей допомагають і сценки в фіналі матчів, під час яких кращі гравці показують всякі трюки. Під кінець ще й найкрасивіші голи покажуть. Тобто якщо в великих матчах ти більше цінуєш команду в цілому і можеш виділити лише окремих її гравців, то в VOLTA між собою змагаються вже конкретні особистості.

І окремий плюс в тому, що кожного гравця в команді може замінити жива людина з вашого списку друзів. Дуже своєчасне нововведення, враховуючи, як багато людей сидять по домівках. До речі, кооператив можливий і в «великому» футболі. Правда, там в одній команді можуть грати максимум два живих людини. Але при онлайні формату «два на два» це впливає суттєво.

Пограли в FIFA 21. Ще не next-gen, але все ще непогано


Але головне, що полюбити VOLTA зможуть навіть ті, хто далекі від традиційного футболу. Кілька іронічно, але деяким моїм знайомим, які люблять FIFA з ранніх років, вуличний режим припав дуже до душі. А причина проста: VOLTA націлений на свою аудиторію людей, яка майже не перетинається з традиційними фанатами серії. Зате через вуличний футбол вже можна полюбити традиційну варіацію цього виду спорту.

Підсумок
Нехай нововведення FIFA 21 викликають приємні емоції, помітно, що в плані стандартного футболу розробники потроху впираються в стелю. В якійсь мірі їх зрозуміти можна, адже правила реального футболу змінюються мінімально. Ось серії FIFA і доводиться еволюціонувати ітераційно, поступово доводячи все елементи до досконалості, але в цілому залишаючись впізнаваною.

На цьому тлі VOLTA здається ковтком свіжого повітря, буйством креативного божевілля. Навіть меню цього режиму візуально відрізняється від всього іншого в FIFA. Розробники ніби і самі вкрай раді розвивати вуличний футбол. І нехай в інтерв'ю вони дуже обережно говорять про його перспективи, було помітно, що про VOLTA забувати не планують ще довго.

Пограли в FIFA 21. Ще не next-gen, але все ще непогано


Зрештою FIFA 21 поки не нагадує революцію, зате робить всі свої механіки і елементи набагато краще. Це поетапний розвиток, яке деяким здасться стагнацією, але лише до тих пір, поки вони самі не зіграють в нову частину. Тому що FIFA 21 знає, чим вас здивувати.

P.S. Версія для консолей наступного покоління становить найбільший інтерес. І все вищесказане може бути не застосовується до неї. Залишається тільки чекати новин і презентацій.БЛОГИ >
Добавить блог

Лучшие молодые игроки в FIFA 18...

Кто именно будет последующим Месси либо Роналду согласно версии основной футбольной игры. Состоялся выход FIFA 18 — еще одного выпуска основного...

Впечатление и эмоции от FIFA 18...

Главная футбольная соревнование нашего времени за время начала чуточку получше. Однако только лишь чуточку. Каждый годик создатели спорт игр...

EA о карьерном режиме FIFA 18...

В предыдущих частях FIFA приобретение и торговля футболистов оформлялись с помощью электрической почты. Теперь диалог станут протекать в настоящем...